Ogłoszenie

Witamy na forum gildii DarkTeamPL z serwera Undine. Gildia chwilowo jest w stanie spoczynku. Jeśli czujecie potrzebę jej reaktywacji – zapraszam do działu „Komentarze”. Gdy znajdą się osoby pragnące kontynuować grę pod sztandarem gildii - pewno nie będzie problemu z oddaniem jej sterów w chętne ręce ;)

#1 19-05-2007 15:02:33

 Sloneczko

Informator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 26-04-2007
Posty: 1188
Punktów :   

Kasa kasa kasa

Witam, mam prośbę o mały poradnik jak, gdzie i na czym się bogacić. Proszę tylko byście nie pisali haseł w stylu: grindować aż :
a) padnie komputer,
b) gracz legnie z wycieńczenia,
c) elektrownia prąd odłączy,
d) żona/dziewczyna/mąż/chlopak zostawi (wtedy zrobić krótką przerwę by jej powiedzieć, że i tak wroci )...
e) itd

Chodzi mi o to, że np najbardziej opłaca się dropić moba x bo często wyrzuca y a to jest warte kupę kasy albo coś w tym stylu. Ostatnio na oficjalnym forum znalazłem wypowiedź, że bieganie z ekipą po dungeonie nie jest najlepszym sposobem na kase... Więc co jest?? Przecież żeby np brać kasę za zabijanie bossów w questach (ogromną nawiasem mówiąc - chamstwo) albo tamować commony to trzeba niezły lv mieć i kupę kasy, by się wogóle za to zabrać. Są jakieś inne sposoby?? Szkolenie petów, enchantowanie itemów??

Jakieś sugestie??

P.S. dałem topic tutaj bo nie bardzo mogłem gdzie indziej go założyć

Ostatnio edytowany przez Pozar (19-05-2007 15:03:48)


www.pajacyk.pl   http://www.habitat.pl/klikacz.php   www.okruszek.org.pl   www.polskieserce.pl   www.pustamiska.pl   
raz dziennie codziennie, nic nie kosztuje a pomaga innym

Offline

 

#2 19-05-2007 16:40:04

nadul

Członkowie

177311
Call me!
Skąd: Krakow
Zarejestrowany: 27-04-2007
Posty: 49
Punktów :   

Re: Kasa kasa kasa

tak  szukac dropow bo  ta gra jest chora i  niemam co  liczyc na konkretny drop  z konkretnego  moba


http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/2/nadul.png

Offline

 

#3 21-05-2007 07:25:13

 Woju

Administrator

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 25-04-2007
Posty: 750
Punktów :   

Re: Kasa kasa kasa

IMO tak:
Lvl 1 - 30 - robic questy we wszystkich 3 miastach po kolei. Dobry exp, dropy, chipy za questy itd.
Lvl 31 - 35 - farmic blue pixie w Lakse east. Daja sporo kostek (def i strike), i karte Assasin Impact warta ok. 450k. Poza tym moze wypasc karta pixie Pixie daja dużo laku.
Lvl 36 - 41 -  farmic Yeti w Magic Experimental Field, orki na północ od Ivory Tower albo szkielety koło altaru na zachod od Horizen. Ze wszystkich moze wypasc karta peta. Poza tym dropią uzyteczne karty skili. Nie wypadla mi z nich nigdy kostka strike.
Lvl 42 - 51 - farmic syrenki na Lake of Silence i red pixie na wschod od Templar HQ. Lecą strike i def cuby, karty, sporo laku. I znowu - szansa na karte peta.

Grajac w dp, mozesz miec sporo szczescia i sie szybko wzbogacic. Ale szansa na to jest taka sama jak na to, że wygrasz gdy pojdziesz do kasyna
Zasada jest taka - w dp szybki exp, solo szybka kasa. Ale jak wiadomo moze sie trafic na slabe dp i wtedy brak expa. Mozna tez nie miec dropu w solo, ale predzej czy pozniej dropnie Ci to czego szukasz.

Bogatych dropow - Woju.


Po co te nerwy, to tylko gra...

http://sig.rappelzcharacters.com/custom/208.png

Offline

 

#4 22-03-2008 12:13:27

 Sloneczko

Informator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 26-04-2007
Posty: 1188
Punktów :   

Re: Kasa kasa kasa

Porównanie średnich cen na różnych serwerach... Chyba od początku tego roku, o ile dobrze rozumiem (i nie widać wpływu hiperinflacji, więc nie sięga zbyt daleko wstecz)


www.pajacyk.pl   http://www.habitat.pl/klikacz.php   www.okruszek.org.pl   www.polskieserce.pl   www.pustamiska.pl   
raz dziennie codziennie, nic nie kosztuje a pomaga innym

Offline

 

#5 08-04-2008 11:00:33

 Woju

Administrator

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 25-04-2007
Posty: 750
Punktów :   

Re: Kasa kasa kasa

Ciekawa dyskusja na temat tzw. merchantów czy resellerów:
http://rappelz-forum.gpotato.com/viewto … 8935cd5c0a
Sam oprócz  sprzedaży dropów czasem zajmuję się trochę handlem. Jednak w moim przypadku bardziej polega on na wyszukiwaniu okazji, czyli towarów wystawionych w sklepach graczy czy na aukcjach w AH po cenach znacznie niższych od rynkowych, skupywaniu takich towarów i ich odsprzedaży po cenach rynkowych. Wymaga to trochę czasu (przejrzenie AH i sklepików w Horizen i Rondo, ustawienie kilkudziesięciu aukcji dziennie) i znajomości aktualnych cen na możliwie najszerszy asortyment towarów, ale da się z tego żyć. Na całkiem przyzwoitym poziomie imo


Po co te nerwy, to tylko gra...

http://sig.rappelzcharacters.com/custom/208.png

Offline

 

#6 08-04-2008 12:09:25

Czerwonka

Starszyzna plemienna

Zarejestrowany: 20-08-2007
Posty: 92
Punktów :   

Re: Kasa kasa kasa

Co do dropów to z bp kolo laksy dropią też karty klera i bufy huny - ale kart ja nie lubie dropić - bo to droga rzecz którą oddaje i najczęściej dropi nie dla mnie .

Co do opłacalności myślę że dobrze jest:

-expić pety od lvl1 do 60 +10 (all jp) - zysk z 20m a ja myślę że jestem coś takiego w stanie zrobić na 2-3 ss. Tylko ludzie cie znienawidzą za używanie evo1 peta

-żeby zarabiać na rynku/handlu - trzeba sie znać na cenach, albo operować na bardzo małej grupie przedmiotów. Niestety to handlowanie zabiera dużo czasu - ale zawsze można sie dopytać, będąc na farmie czy ten koleś co WTS CNC nie sprzedał by np za ... 2m - przy czym za 3 spokojnie sprzedasz

-sposobem też jest, ale nie na dłuższą metę jest zużywanie tych punktów zasług (chociaż można pewno robić klasy i zdobywać kolejne punkty). Potem kupować za to cnc czy (chyba) creature resurection spellbook.

-lvlowanie gratów ... hmmm może tak, ale przy użyciu kostek, które masz z eventu, i itemków które zalegają w wh (ostatnio na 7 2h lasek, 5 mi sie na +5 zrobiło) więc ładnie . Z 90 cubów 2 na +8 wyszły (także już nie tak opłacalnie).

-może sposobem jest dropienie kart na wyspie noobów - ale nie wiem na ile opłacalne (mi nigdy żadna nie dropła)

-jest jeszcze jeden sposób - można wejść na konto Marcina i pójść nim na farmę (może gra da się oszukać) i wydropić 2h staff, wariorowski armor i assultery (trzeba pamiętać żeby go potem trochę zdelevelować -  żeby nie zauważył )

Tu niestety nie ma złotego sposobu na robienie gotówki - ale z 2 strony gdyby był to wszyscy by byli bogaci, a pieniądze były by bezużyteczne i słowo inflacja nie obejmowała by tego co sie dzieje .

Offline

 

#7 08-04-2008 12:46:55

 Sloneczko

Informator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 26-04-2007
Posty: 1188
Punktów :   

Re: Kasa kasa kasa

Widzę, że postanowiliście odkopać mój topic Z mojej strony dodam, że swietnie się spisuje solo dmr (wymaga peta 80+ i R4 broni/zbroi dla niego - polecam żółwia). Daje to praktycznie stały dochód (laki), niesie małe ryzyko śmierci/braku szczęścia w dropach, nie wymaga uczestnictwa innej osoby (party) i nie jest tak nudne jak farma, bo trzeba coś jednak tam robić. Dodatkowo lecą tam, jak się już ma trochę obycia w spotach, dobre karty oraz kamyki lair (też dość drogie, nawet te na 40 lv) - jako premia do standardowych dropów. Ostanio za najlepszą formę dochodu uważam małe party (max 3 osoby) i 3 mobkowy fastroom w dungeonie. Na mniejszych levelach liczba graczy będzie pewnie większa, bo 1 kleryk nie wyrobi z maną a 2 klerów to strata szybkości (huny wtedy trzeba). Exp jest niezły, dropy się dzielą na małą liczbę osób a jedyna przeszkoda to to, że nie da się tego robić samemu. Przydaje się również duży naszyjnik ma laki.


www.pajacyk.pl   http://www.habitat.pl/klikacz.php   www.okruszek.org.pl   www.polskieserce.pl   www.pustamiska.pl   
raz dziennie codziennie, nic nie kosztuje a pomaga innym

Offline

 

#8 14-04-2008 09:39:11

 grav

Starszyzna plemienna

Zarejestrowany: 16-10-2007
Posty: 537
Punktów :   

Re: Kasa kasa kasa

korzystaj dopoki nie wprowadzili limit na lvl ktory wchodzi do dungeonu, moze sie okazac ze nie da sie wejsc z petem 50+ , btw ja jednak wole pofarmic na zewnatrz i cieszyc sie jak mi karta peta wypadnie^^


http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/grawler.png

"Soft kitty, Warm Kitty, little ball of fur. Happy Kitty, sleepy kitty, pur, pur, pur."

Offline

 

#9 15-09-2008 08:20:02

 Woju

Administrator

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 25-04-2007
Posty: 750
Punktów :   

Re: Kasa kasa kasa

Już dawno miałem to tu napisać, ale jakoś tak zapominałem
Z pewnością zauważyliście, że praktycznie codziennie mam wystawione sporo aukcji w AH, ostatnio jako PetraPL. Najczęściej kamienie i kostki, ale czasem też jakieś karty i inne graty jak mi dropną czy kupię po okazyjnej cenie.
I teraz ważne: nie przejmujcie się cenami po których sprzedaję. Chcecie sprzedać szybko wystawcie taniej. Uważacie, że sprzedaję za tanio, zwykle nie wystawiam za dużo sztuk jednego rodzaju – wystawcie po wyższej cenie. Już nie raz zdarzyło mi się sprzedać znacznie drożej, pomimo że w AH były dane przedmioty do kupienia tanio. Słowem mną się nie przejmujcie, na pewno nie będę miał do nikogo pretensji.
Korzystając z okazji z góry przepraszam, jeśli wystawię jakiś towar za tanio. Czasem mi się nie chce sprawdzać po ile sprzedają inni i wystawiam za tyle za ile moim zdaniem powinno zejść.
Udanych interesów!


Po co te nerwy, to tylko gra...

http://sig.rappelzcharacters.com/custom/208.png

Offline

 

#10 22-10-2008 13:24:12

 Sloneczko

Informator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 26-04-2007
Posty: 1188
Punktów :   

Re: Kasa kasa kasa

Jakby ktoś myślał o kupowaniu małych petów i ich levelowaniu/sprzedaży z zyskiem, to polecam mu ten arkusz. Wynika z niego, że lv 80 petowi wbija się 3.5x dłużej niż 60... a 100 - 15x dłużej niż 60...

lv peta    wymagany exp
1-60         17 491 332
1-80         80 309 301
1-100      287 743 913
1-115      688 308 336

Trzeba się zatem zastanowić co się komu bardziej opłaca i czy inwestycja czasu (w levelowanie peta) się zwróci (i zdawać sobie sprawę z tego o co się właściwie prosi, mówiąć - możesz mi trochę podelvelować peta, tak z 60 do 95 - prosi się o wbicie mu 198 549 419 expa)

W PP na dobrym trio petclassa z maxem Creature Breeding wbija level 60 petowi przez jakieś 3-4 SSki (mobek za 10k expa, 400 mobków na godz, +50% exp za Creature Breeding, czyli 15 000*400=6 000 000 expa na godz z SSką). W tym czasie postać wbije 54-72% levela na 100+. Zatem lv 60-95 oznacza koło 34 udanych party na SS - jakieś 6-7 leveli postaci.

EDIT:
Znalazłem dziś dość ciekawy topic na oficjalnym forum - topic wyjaśniający działanie pewnego buga/exploita - czy chcecie go używać, to już tylko wasza sprawa. Jak was nakryją to może się to skończyć banem - czasowym lub bezterminowym. O co chodzi:
sytuacja dotyczy głownie ludzi wystawiających sklepy na noc i walki z konkurencją. Otóż jak ktoś ma otworzony sklep, a obok niego zjawi się konkurujący z nim sprzedawca, to może gościa zDC'ować. Polega to na tym, że tańczy (podobno można jeszcze inne rzeczy robić) się koło niego zamieniając w trakcie tej czynności zbroje, buciki i itp - zmieniając wygląd postaci - podobno wywala to z gry postacie stojące obok tańczącej postaci. Kiedyś korzystali z tego, żeby disconnect'ować rupee sellerów.
[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]
Wiem że są u nas osoby, którym dość często zdarza się DC jak mają wystawiony sklep - może to wcale nie jest wina (tylko) netu.

Ostatnio edytowany przez Sloneczko (15-05-2009 12:10:24)


www.pajacyk.pl   http://www.habitat.pl/klikacz.php   www.okruszek.org.pl   www.polskieserce.pl   www.pustamiska.pl   
raz dziennie codziennie, nic nie kosztuje a pomaga innym

Offline

 

#11 23-09-2009 18:15:57

 Sibi

Starszyzna plemienna

1377664
Zarejestrowany: 01-07-2009
Posty: 173
Punktów :   

Re: Kasa kasa kasa

No ja glownie zarabiam na eventach naprzyklad ) 50% tego co posiadam to wlasnie z nich...nie otwieram tych paczek tylko je sprzedaje i niech sie martwi kupujacy:D....oprocz tego jeszcze moze to wydac sie dla was chore wykonuje wszystkie questy...aktualnie nie mam zadnego w plecy...ale wydaje mi sie i powiem szczerze ze ta zasada skutkuje tym ze wypadaja mi czesto e pety...jak narazie na tym srwerze jest ich chyba 12:P....mialem kilka takich sytuacji ze po wykonaniu naprzyklad kilku questow szedlem na farme i z max 50 moba wypadala mi karta e pet:))) moj rekord to dwa e yeti po 15 minutach gry na farmie miejsce obok siren island yeti 60-65 levela ...inny rekord oczywiscie po questach to z drugiego bp wypqadla mi e bp....tylko ze pozneij przez 500 mobow nic juz nie wypadlo:P lol hehehe
Aktualnie czekam tylko na to abym mogl miec mozliwosc chodzenia na moby z ktorych wypadaja pety uncommon:)
Rowniez handluje ale czym tego nie powiem bo moge sobie stworzyc konkurencje ...ale w nocy mozna czasem zobaczyc moj sklepik w rondo.... z ta rzecza:P Kupuje ja bardzo tanio sprzedaje ja prz minimalnym zysku 300k na sztuce maksymlany to 600k...w sumie przeciagu tygodnia jakies 20kk z tego jest:)) Woju dzieki temu wlasnie moglem ci oddawac dlugi tak szybko:)
Jesli chodzi o zarabianie kasy naprzyklad na ostatnim eventcie byl zwiekszony exp....tydzien pzrzed tym eventem ss kosztowalo....ok. 2,1 m ...za tyle kupilem....wiedzialem ze na evencie bedzie drozsze o jakies 400k:) ( doswiadczenie z serwera tortus jak tam gralem dla ciekawostki cena aktualna  ss na tym serwerze wynosi chyba 5 m) ....jak sami wiecie podczas eventu koszt ss wynosil minimum 2,5m wiec zysk na jednej sztuce 400k:))...no i kasa sie kreci ) hehehehe pozdro


http://sig.rappelzcharacters.com/dark/16463.png

Offline

 

#12 23-09-2009 20:47:27

 HeeLL

Starszyzna plemienna

6584271
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 25-07-2007
Posty: 166
Punktów :   

Re: Kasa kasa kasa

zrobiłeś dwa tematy, więc nie trudno domyślić się, że "to" czym handlujesz to boxy z ursy

Offline

 

#13 24-10-2009 16:22:52

 Sloneczko

Informator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 26-04-2007
Posty: 1188
Punktów :   

Re: Kasa kasa kasa

Podpowiedź dla ludzi z zacięciem:

Obecnie ceny Feather of Summon idą ostro w górę (i możep ójdą jeszcze bardziej bo ludzie będą co innego w Cash Shopie kupować) i osiągają już okolice 1 mil. Jest to item, który można kupić za achievementowe pchipsy - dokładnie za 50 pchips. Zatem tworząc nowe konto i robiąc 9 postaci - wszystkie 1st joby, można jednego dnia na różnych serverach, otrzymuje się 1790 pchipsów (po 10, za postać, po 200 za 1st joby z danej rasy, po 200 za 1st joby z danej kategorii - warrior, mag, summoner i 500 za posiadanie 9 1st jobów). Starcza to na 35 piórek. Pytanie tylko ile się robi takie postaci - trzeba robić questy, żeby dostać questa na 1st joba.


www.pajacyk.pl   http://www.habitat.pl/klikacz.php   www.okruszek.org.pl   www.polskieserce.pl   www.pustamiska.pl   
raz dziennie codziennie, nic nie kosztuje a pomaga innym

Offline

 
Rappelz

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Hot Springs Village