Ogłoszenie

Witamy na forum gildii DarkTeamPL z serwera Undine. Gildia chwilowo jest w stanie spoczynku. Jeśli czujecie potrzebę jej reaktywacji – zapraszam do działu „Komentarze”. Gdy znajdą się osoby pragnące kontynuować grę pod sztandarem gildii - pewno nie będzie problemu z oddaniem jej sterów w chętne ręce ;)

#1 21-06-2010 11:27:07

 Sloneczko

Informator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 26-04-2007
Posty: 1188
Punktów :   

Dura itemki i ty

W związku z coraz poważniejszym zalaniem świata przez dura itemki - krótki poradnik odnośnie ich naprawiania. Na wstępie odsyłam do ich krótkiego opisu. Jak już ktoś się zdecyduje na skorzystanie z dura itemów (w sumie ma to sens o ile się nie jest tankiem w party lubiących pulować mnóstwo mobków - zbroja mu się bardzo szybko zużywa), należy się zaopatrzyć w następujące itemki:

http://img683.imageshack.us/img683/9430/beztytuuzcs.jpg

Mechanizm ładowania itemków/odzyskiwania dura przypomina zabawę z pojemnikami z wodą - dura "przelewa się" między Ethereal Stone'm a itemkami. Potrzeba tylko 1 tego kamyka, on sam się nie zużywa, a jedynie opróżnia z naładowanego dura. Osobiście polecam zakup większego Ethereal Stone's - jest sporo droższy ale może więcej pomieścić (ale mniej się opłaca w stosunku max dura/ceny) - można go zatem naładować raz a dobrze i nie martwić się czy doładowanie go za 150 (zdaje się broń R3) przepełni go i się zmarnuje czy nie. Cenę zakupu można obniżyć kupując wszystkie związane z dura kamyki w HV.

Jak już mamy Ethereal Stone (ES) należy zaopatrzyć się w itemi do jego naładowania. Do tego celu nadają się tylko i wyłącznie inne itemki z dura, z czego ich jakość (ilość dura jaką dają) ma jakiś związek z ceną NPC - najwięcej dają bronie i zbroje. Chcąc naładować ES należy wrzucić go do środkowego slota w okienku combination, poniżej wsadzić dany itemek (ten którym będziemy ładować) i 1 żółty Ethereal Charge Stone. W okienku chata pojawi nam się ile dura ES zyskał po takiej operacji - po najechaniu na ES myszką można w każdej chwili podejrzeć ile dura się w nim znajduje. ES trzeba ładować pojedynczymi itemkami.

Jak już mamy trochę dura w ESie i część naszego ekwipunku wymaga zasilenia dura, należy wrzucić w górny slot okienka combination naprawiany itemek, poniżej ESa i tyle Ethereal Recovery Stone'ów ile dura chcemy itemkowi przywrócić. Dura przeleje się z ESa na itemek.

Jak się naprawia zepsute itemki - nie wiem dokładnie Jest z tym związany jeszcze 1 kamyk z serii dura kamyków. Naprawa wymaga posiadania itemka o takim samym przymiotniku przed nazwą (bonusie) i ranku, level blacksmitha ani "+" (podobno ) nie ma znaczenia. Item służący za dawcę części musi mieć full dura a proces naprawy ma jakąś szanse na fail. Zadaniem gracza z dura itemkami jest zatem niedopuszczenie do zepsucia się itemka.

Śmierć postaci zabiera 10% ze wszystkich dura itemków jakie postać ma na sobie i póki co 20% petowi w przypadku jego śmierci (jest to zdaje się bug). Podobno jak zbliżamy się do 20% dura w itemku wyświetli się stosowny komunikat, ale osobiście jeszcze go nie widziałem (max mi do około 60-70% spadło). Może jest to coś podobnego do informacji wyświetlanej dla soul powera - w sensie częstości wyświetlania. Ogólnie każdy spadek dura o jeden jest zobrazowany na chacie, jest to jednak napis niejasny w stylu durability of one of your items has decreased... Itemki petów nie podlegają mechanizmowi informacyjnemu.

Proces ładowania dura do ESa przedstawia ten filmik, od około 6:50

Ładowanie dura w wersji filmowej, od 0:40


www.pajacyk.pl   http://www.habitat.pl/klikacz.php   www.okruszek.org.pl   www.polskieserce.pl   www.pustamiska.pl   
raz dziennie codziennie, nic nie kosztuje a pomaga innym

Offline

 

#2 14-08-2010 12:15:43

 Sloneczko

Informator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 26-04-2007
Posty: 1188
Punktów :   

Re: Dura itemki i ty

Jak dura na jednym z używanych itemków osiągnie 20%, wyświetlany jest komunikat jak na rysunku:

http://i38.tinypic.com/2lviouc.jpg

Raczej trudny do przeoczenia. Jest on prawdopodobnie kategorii Others z opcji chata, zatem nie ma co śledzić tych białych komunikatów, że jais item traci dura, a tylko wypatr5ywać tych czerwonych. Czy przy 19% i niżej tez jest wyświetlany analogiczny komunikat - nie wiem, naprawiłem staffa przy 20%...

P. S. Wyróżniony komunikat wyświetla się tylko przy 20%, poniżej już się nie niczym nie różni od wcześniejszych.

Ostatnio edytowany przez Sloneczko (19-10-2010 09:48:20)


www.pajacyk.pl   http://www.habitat.pl/klikacz.php   www.okruszek.org.pl   www.polskieserce.pl   www.pustamiska.pl   
raz dziennie codziennie, nic nie kosztuje a pomaga innym

Offline

 

#3 28-08-2010 11:59:56

 Woju

Administrator

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 25-04-2007
Posty: 750
Punktów :   

Re: Dura itemki i ty


Po co te nerwy, to tylko gra...

http://sig.rappelzcharacters.com/custom/208.png

Offline

 

#4 02-10-2010 13:51:14

 Sibi

Starszyzna plemienna

1377664
Zarejestrowany: 01-07-2009
Posty: 173
Punktów :   

Re: Dura itemki i ty

Czesc zauwazylem ze gdy farmie to trace "moc" w soul stonach znajdujacych sie w tarczy oraz naturalnie w macy......w pozostalych itemach nic:D nie  wiem nie sprawdzalem ale widocznie gdy ma sie naprzyklad pancerz z dura i helm buty itd to one nie traca dura ....gdy jest mocna tarcza (chyba tylko dla knight:p) wiec ....jestem w szoku jesli jest to prawda...........JEST TO JAK NARAZIE NA FARMIE JEDYNY +......moze ktos cos wie na ten temat niech da mi znac jest to dla mnie wazne przy kupowaniu ....w przyszlosci sprzetu r7:P a mysle ze r7....wbije w przeciagu 6 miesiecy:P trzeba sie przygotowac:D.....wtedy kupilbym na farme pancerz i reszte rzeczy oprocz macki oraz tarczy z durem naprzyklad z atakiem lub biegiem:))) ale to sa moje marzenia:D Nie robilbym wtedy zadnego tam +3 nawet pancerza dla mnie wszystko byloby clean:D wiec tanio by mi wyszlo a efekt bylby zarabisty:D moze to sprobuje na r6:P

Ostatnio edytowany przez Sibi (02-10-2010 13:56:36)


http://sig.rappelzcharacters.com/dark/16463.png

Offline

 
Rappelz

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
beautiful 4 bedroom tumon house